Na rynku jest wiele foteli podologicznych, ale który z nich najlepiej nadaje się do swobodnego przygotowania stopy pacjenta w zabiegach podologicznych? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników.
Pierwszym czynnikiem do rozważenia jest rozmiar fotela. Niektóre fotele podologiczne są za małe i nie zapewniają wystarczająco dużo miejsca na wygodne przygotowanie stopy pacjenta.
Drugim, niesłychanie ważnym czynnikiem do rozważenia jest stabilność fotela podologicznego. Warto skupić się na fotelach, które mają stabilną podstawę i jednocześnie zapewniają duży udźwig.
Trzecim czynnikiem do rozważenia są materiały, z których wykonany jest fotel. Kupując go warto skupić się na elementach, z których jest wykonany. Najlepszy materiał obiciowy fotela, jest taki, który daje nam możliwość wygodnego i łatwego czyszczenia. Ekoskóra jest tapicerką, która zapewnia wysokie standardy czystości. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są plastikowe elementy wykończenia fotela. Obudowy fotela powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa.
Czwartym czynnikiem jest komfort. Fotele podologiczne powinny wspomagać specjalistów w ich pracy oraz zapewniać wygodę pacjentom, podczas wykonywanych zabiegów. Funkcje fotela będą tutaj odgrywały bardzo istotną rolę. Funkcja kołyski pozwala odciążyć odcinek lędźwiowy pacjenta oraz ułatwia dostęp do stopy podczas wykonywania usługi. Ponadto fotele podologiczne posiadają dwa niezależne podnóżki, które pracują w dwóch płaszczyznach - góra/dół oraz rozchylanie podnóżków na boki.
Możliwość regulowania rozchylenia nóg na boki daje maksymalną wygodę podczas zabiegu, gdyż Klient może moczyć stopy już z poziomu fotela. Co ważne fotel powinien zapewniać klientom komfort, również w pozycji leżącej. Wielu specjalistów preferuje obróbkę okolic pięt, kiedy pacjent leży na brzuchu.
Wybór odpowiedniego fotela podologicznego powinien być dokonany w oparciu o rodzaj prowadzonych zabiegów na stopę, który ma być wykonany oraz komfort i wygodę pacjenta.