Jak zaaranżować stanowisko dla dzieci w salonie fryzjerskim?

Listopad 6, 2020

Strzyżenie dzieci to zadanie wymagające odpowiedniego podejścia. Maluchy często boją się wizyty u fryzjera, ponieważ nie czują się pewnie w nowej sytuacji. Mogą obawiać się, że zabieg podcinania włosów będzie bolesny albo nie lubić mycia lub czesania. W takim przypadku pomóc może specjalne stanowisko, które będzie przyjazne dla dzieci, jednocześnie zapewniając im wygodę i bezpieczeństwo.

W jakie sprzęty wyposażyć stanowisko fryzjerskie dla dzieci?

Jednym z najważniejszych sprzętów na stanowisku fryzjerskim jest ergonomiczny fotel, który powinien być wygodny zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. Dobry fotel fryzjerski ma regulację wysokości oraz podnóżek. Nie może być przesadnie zabudowany, aby nie ograniczać swobody ruchów fryzjera. Fotele przeznaczone dla dzieci mają dodatkowe elementy z przodu oraz po bokach, które zapobiegają wypadnięciu lub zsunięciu się malucha. Dodatkowym atutem takiego fotela będą atrakcyjne dla dzieci kolory i kształty. Można zdecydować się na delikatne pastele albo bardziej wyraziste barwy i wzory. W kategorii ciekawych form nieustanną popularnością cieszą się np. fotele z motywami zwierzątek.

W sytuacji, w której mamy do dyspozycji niewielki salon lub dzieci nie są częstymi klientami, warto rozważyć zakup specjalnego siedziska lub siodełka. Można je w razie potrzeby położyć na standardowym fotelu dla dorosłych. Jest ono komfortowe dla dziecka i proste w czyszczeniu. Przyda się też jako podwyższenie ułatwiające mycie włosów.

Na jakie dodatki dla dzieci warto się zdecydować?

Planując pracę z dziećmi, dobrze jest zaopatrzyć się w przedmioty przyciągające ich uwagę. Zdobione lustra zaciekawią dzieci, co zminimalizuje wiercenie. Można wykorzystać np. motywy roślinne lub bajkowe. Subtelne dodatkowe oświetlenie w miłych dla oka kolorach pomoże wprowadzić przyjazny nastrój. Dzieci chętniej założą kolorowe peleryny z ciekawymi nadrukami. Warto mieć też w zanadrzu kilka barwnych ręczników do osuszania włosów.

Przygotowanie salonu fryzjerskiego do obsługi dzieci, to nie tylko kwestia odpowiedniego dostosowania stanowiska do strzyżenia, ale też innych elementów wystroju i wyposażenia wnętrza. Warto przyjrzeć się poczekalni jako miejscu, w którym dziecko spędzi trochę czasu i również tam zadbać o rozrywki odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Niski stolik i krzesełka to podstawa, którą można dowolnie zaaranżować. Przybory do rysowania i książeczki sprawią, że maluchy nie będą się nudzić.

Wróć