Na co należy zwrócić uwagę przy doborze fotela kosmetycznego?

Listopad 20, 2020

Fotel kosmetyczny powinien być wygodny dla klienta, ale też umożliwiać pracownikowi salonu utrzymanie odpowiedniej postawy ciała podczas wykonywania wszystkich zabiegów. Kompletując wyposażenie salonu, należy wybrać fotel, który będzie zarówno w pełni funkcjonalny i dopasowany do oferowanych usług, jak i wykonany z trwałych materiałów.

Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych?

Fotel kosmetyczny ma pomóc w zapewnieniu sprawnego przeprowadzenia wszystkich czynności pielęgnacyjnych oraz sprzyjać relaksowi klienta. Dostępne są trzy rodzaje foteli przeznaczonych do zabiegów kosmetycznych, a ich rozróżnienie opiera się na sposobie dopasowywania wysokości, kąta nachylenia oparcia oraz innych elementów, takich jak zagłówki, podłokietniki i podnóżki. Podstawowy typ fotela reguluje się ręcznie. Z reguły fotele manualne mają prostą i lekką sylwetkę. Drugim rodzajem jest fotel hydrauliczny, który jest łatwiejszy w obsłudze, ze względu na regulację wysokości za pomocą specjalnej dźwigni. Oparcie oraz podnóżek ustawia się w nim ręcznie. Najbardziej zaawansowanym technologicznie typem fotela kosmetycznego jest fotel elektryczny. Sprzęty tego rodzaju mają kilka silniczków, które umożliwiają wygodną regulację poszczególnych części za pomocą paneli sterujących lub pilota. Pozwala to na łatwe i szybkie zmienianie wysokości fotela lub ustawienia poszczególnych elementów bez przerywania pracy.

Jakie cechy powinien mieć dobry fotel do zabiegów kosmetycznych?

Wybierając fotel kosmetyczny warto maksymalnie dopasować go do potrzeb konkretnego salonu. Modele z otworem na twarz sprawdzą się w salonach oferujących zabiegi na całe ciało, ponieważ klient może się na takim fotelu wygodnie położyć na brzuchu. Należy jednak pamiętać, że fotele tego typu nie są przeznaczone do wykonywania masaży, gdzie wykorzystywana jest siła. Taki nacisk może wpływać na skrzypienie lub chwianie się fotela. Zdejmowane podłokietniki zapewnią większą swobodę ułożenia ciała klienta i ułatwią pracownikowi przeprowadzenie różnych zabiegów.

Każdy fotel kosmetyczny powinien być wykonany z odpornych na ścieranie i pękanie materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Gładka powierzchnia i brak niepotrzebnych przeszyć oraz elementów ozdobnych ułatwią codzienne czyszczenie. W salonie kosmetycznym może się zdarzyć zachlapanie lub poplamienie fotela, dlatego jego obicie nie powinno absorbować cieczy.

Wróć