Podnóżek fryzjerski jako wyraz troski o samopoczucie klientów

Listopad 17, 2020

Podnóżki bywają pomijane podczas urządzania salonu fryzjerskiego, mimo że zapewniają komfort klientowi. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jaką funkcję pełnią i jakie mają zalety.

Dlaczego warto wyposażyć salon fryzjerski w dobre podnóżki?

Ortopedzi zalecają używanie podnóżków podczas pracy przy biurku, ponieważ wpływają one na postawę ciała, poprawiając ułożenie kręgosłupa oraz usprawniając krążenie w nogach. Z tych względów, warto zainwestować w podnóżki, kompletując wyposażenie salonu fryzjerskiego. Siedzenie w jednej pozycji przez dłuższy czas może powodować np. drętwienie nóg i potęgować zmęczenie klienta. Klienci często intuicyjnie szukają stopami podpórki, aby zmienić pozycję na wygodniejszą. Podnóżek może się przydać również wtedy, gdy fryzjer zmienia wysokość fotela w trakcie strzyżenia lub zabiegów pielęgnacyjnych.

Jaki podnóżek fryzjerski wybrać?

Podnóżek powinien pasować do wystroju wnętrza, ale przede wszystkim być wygodny dla osób o różnej posturze. Można zdecydować się na podnóżki mocowane do ściany lub podłogi, które będą bardzo stabilne. Drugą opcją są podnóżki wolnostojące, dzięki którym nie trzeba wiercić dodatkowych dziur. Mają one też tę zaletę, że można je swobodnie przesuwać, zależnie od pozycji fotela oraz wzrostu klienta.

Ważną cechą podnóżka jest kształt pozwalający na wygodne ułożenie stóp, tak aby nie przesuwały się i nie ślizgały. Ma to znaczenie szczególnie podczas miesięcy jesiennych i zimowych, kiedy podeszwy butów  mogą być mokre. Podnóżki powinny być wykonane z trwałych materiałów, które są łatwe do czyszczenia. Te wymogi spełnia stal, która wygląda estetycznie i można ją poddawać regularnemu myciu.

Dobrym pomysłem jest również wybór foteli fryzjerskich, które posiadają podpórki na stopy. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest sprzątać podłogę, na której nie ma dodatkowych elementów. Przytwierdzone do fotela podnóżki mają zazwyczaj możliwość regulacji długości i kąta nachylenia. W bardziej zaawansowanych modelach foteli mogą być nawet dwie ruchome podpórki.

Wróć